• Bizi Arayın
  +90 553 690 70 09
 • Kurtuluş Mh. 2029 Sk.
  No:12/A Çine-AYDIN
 • P.tesi - C.tesi
  07.00 - 19.00

Su artıma cihazı bakım ve onarım hizmetleri işini bilen teknisyenler tarafından yapılan bir tür hizmet alanıdır. Bu hizmetleri gerçekleştiren kişi ve kurumlara teknik servis adı verilmektedir. Su arıtma cihazları teknolojik birer cihaz olduklarından dolayı mutlaka deneyimli kişiler tarafından yapılması uzun ömürlü ve verimli olması açısından son derece önemlidir. Su arıtma cihazı bakım ve onarımı gerçekleştiren kurumsal firmaların büyük bir bölümü model ve markasına bakmaksızın faaliyet gösteriyor. Bu sayede tüketiciler her zaman daha kaliteli ve sağlıklı su tüketmiş oluyor. Eğer evinizde ya da iş yerinde su artıma cihazı kullanıyor ve arıtılmış olduğundan şüphe ediyorsanız bakım ve onarım işlemleri için teknik servisten hizmet alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Bakım Hizmetleri Neleri Kapsar?

Şebeke sularını kötü kokması ve iyice kötüleşmesi sonucu kullanımı günden güne yaygın olan su artıma cihazları da diğer elektronik cihazlar gibi periyodik aralıklarla bakımdan geçmek zorundadır. Buradaki amaç daha sağlıklı ve verimli bir arıtma cihazına sahip olmaktır. Bu nedenle bu işi yapan teknik servislerle iletişime geçerek evsel ya da endüstriyel su arıtma cihazlarınızı bakım ve kontrolden geçirmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Teknik servis arıtma cihazının bulunduğu konuma gelerek önce filtre bakımının daha sonra da cihazınıza komple bakım yaparak ilk günkü performansa sahip olmasını sağlamaktadırlar.

Su Arıtma Cihazları Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Su arıtma cihazı bakımı ön filtre bakımı ve komple filtre bakım olmak üzere ikiye ayrılıyor. Dolayısı ile filtre bakımı ve komple bakımının bakımları farklı zamanlarda yapılabilir. Fakat arıtma cihazlarını bakım sürelerini cihazı artıma yapmış olduğu suyun değer ve kapasiteleri belirlemektedir. Ön değişimlerini minimum altı ayda bir yapılması tavsiye edilmektedir. Komple filtre bakımı ise minimum yılda bir kere yapılması gerekiyor. Cihazın markası her ne olursa olsun bakım hizmetleri mutlak düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazında En çok Görülen Arızalar ve Nedenler

Bizlere günün her saatinde kaliteli ve sağlıklı su veren su arıtma cihazları ara sıra büyük küçük ağrızalar çıkartarak can sıkıcı durumlara neden olabilir. Böyle bir durumda cihaza herhangi bir müdahale yapmadan yetkili servislerle irtibat kurarak tamir desteği istemelisiniz. Günümüzde en çok karşılaşılan su artıma cihazı arızaları ş u şekilde sıralanabilir;

 • Tank dolu olmasına rağmen musluktan su alınmıyor
 • Su tankı neredeyse 2 ya da 5 saatte ancak doluyor geç doluyor
 • Tan dolu fakat atı su durmuyor ve sürekli su atıyor
 • Arıtılan suyu tadı ekşi acı oluyor ya da k su kokuyor
 • Su arıtmıyor artışa da suyun içerisinde kireç ya da beyaz parçalar geliyor
 • Menbran arızaları
 • Kullanmakta olduğunuz su artıma cihazında yukarıdaki arızalardan herhangi biri ile karşılaşıyorsanız vakit geçemden yetkili servisinden bilgi alıp teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

  Su Arıtma Cihazı Montajını Kendim Yapabilir Miyim?

  Su arıtma cihazları hem ev hem de iş yerlerinizin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Çalışanlarınıza ya da aile fertlerinize daha sağlıklı ve kaliteli su tükettirmek için tercih ettiğiniz su arıtma cihazlarının kurlumu da bilgi ve denetim isteyen bir iştir. Eğer su arıtma cihazı montajı konusunda bilginiz varsa kendiniz kurabilirsiniz. Fakat bu durum evsel arıtma cihazları için geçerlidir. Endüstriyel su arıtma cihazlarının kurulumunu mutlak servisi yapmak zorundadır. Su arıtma cihazlarını montajı her türlü bilgiyi cihazı satın aldığını firmadan öğrenebilirsiniz. Ancak sorunsuz bir kurulum istiyorsanız işi uzmanlarına bırakmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.