• Bizi Arayın
    +90 553 690 70 09
  • Kurtuluş Mh. 2029 Sk.
    No:12/A Çine-AYDIN
  • P.tesi - C.tesi
    07.00 - 19.00
Su Arıtma Cihazı Yararlı mı?

Tüm canlıların ve vücudumuzun en önemli ihtiyacı, sudur. O nedenle temiz ve içilebilir nitelikte su kullanmak, olmazsa olmazların başında yer almaktadır. Ancak şu anda özellikle şebekelerden sağlanan, içtiğimiz suların ne kadar sağlıksız olduğu, herkes tarafından bilinmektedir ve içmek için tercih edilmemektedir. Bu da insanları damacana veya kaynak suyu kullanma ihtiyacına yönlendirmektedir. Ancak o sularında ne kadar güvenilir olduğu tartışılabilir. O nedenle suyun temizliği ve hijyeni, insan sağlığı için çok önemlidir. Bu sağlığa uygunluk ve temizliğini sağlayabilmek için musluklardan akan suyun, çeşitli işlemlerden geçmesi gerekir.

Sağlıklı Su İçmek İçin Ne Yapabiliriz?

Sağlıklı su içebilmek için su arıtma cihazı kullanabiliriz. Su arıtma cihazı kullanmanız sayesinde elde edilen suyun, insan sağlığına faydaları açısından tüketiciler üzerinde sayısız faydası bulunmaktadır. Sağlık açısından faydalarının yanında, ekonomik olarak da faydası vardır. Musluk suyu içmeyerek, damacana sularına da yönlenmek sağlıklı bir su içeceğimiz anlamına gelmez. Çünkü bu sularında nasıl dolum yapıldığı, şartların hijyenik olup olmadığı hakkında bilgimiz bulunmamaktadır. Ayrıca bütçemize de, ekstra yük getirmektedir. Şebeke suyuna takacağınız kaliteli bir su arıtma cihazı sayesinde sağlıklı suya kavuşabilirsiniz. Sağlıklı bir suya kavuşabilmek için de şebeke suyunda bulunan klor ve zararlı maddeleri temizleyebilecek, kaliteli bir cihaza sahip olmanız gerekir.

Kaliteli Bir Su Arıtma Cihazı Nasıl Olmalıdır?

Evimizde veya iş yerimizde sağlıklı ve lezzetli bir su içebilmek için kaliteli bir su arıtma cihazı kullanmamız gerekir. Kaliteli bir su arıtma cihazında, aranması gereken şartların başında, çeşitli devlet kurumlarından onaylanmış kalite belgesi olması gelmektedir. Piyasada merdiven altı üretim olan birçok su arıtma cihazı bulunmaktadır. Bu cihazların insan sağlığına faydası yerine zararı olmaktadır. O nedenle su arıtma cihazı alırken, cihazın kalitesine, işlevine dikkat etmek gerekir. Ayrıca aldığınız cihazın garantisi ve yaygın teknik servis hizmeti olması gerekir. Alacağınız su arıtma cihazında cihazın kaç filtresi olduğu, ultra filtreleme özelliği, su depolama özelliği gibi özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazlarının Sağlığa Faydaları

Su arıtma cihazlarının sağlığa faydaları küçümsenmeyecek kadar fazladır. Kaliteli bir su arıtma cihazı, suda bulunabilecek tüm zararlı maddeleri arıtır. Arınmış su içerdiği düşük potasyum ve sodyum oranıyla yüksek tansiyon hastaları için bağırsakların ve böbreğin daha sağlıklı çalışması, kan dolaşımının daha hızlı olması için faydalıdır. Kısacası arıtılmış su insan sağlığına faydalı, lezzetli ve en güvenli sudur. Neden güvenli? Çünkü suyun kaynağını biliyorsunuz, arıtılmış olduğunu biliyorsunuz dahası sağlıklı su içtiğinizden eminsiniz. Şebeke suyu veya dışarıdan alınan damacana suyunun hangi şartlarda dolum yapıldığı veya kaynağını bilemiyor, o nedenle güvenemiyorsunuz. Kısacası kaliteli bir su arıtma cihazından üretilen su en sağlıklı ve güvenli sudur diyebiliriz.

Şebeke Suyu İle Arıtılmış Su Arasındaki Fark

Her ne kadar güvenilir su olarak görünse de, özellikle büyük şehirlerde, şebeke suyunun lezzeti, kokusu içinde bulunan klorun fazlalığı nedeniyle, içilebilecek bir su olarak görünmüyor. O nedenle arıtma cihazından geçen su kokusuz, berrak ve lezzetlidir. Her insan kaliteli, lezzetli, sağlığa zararsız su içmek ister. Kaliteli suyu ve lezzeti yakalamak için kaliteli bir su arıtma cihazı kullanmak gerekir. Su insanlar ve canlılar için en önemli maddelerin başında gelir. Kaliteli bir suyun insan sağlığına faydalarını saymakla bitiremeyiz. Arıtılarak içilen su, hastalıklara yakalanma riskini minimuma düşürür. O nedenle arıtılarak içilen su, şebeke suyuna göre daha sağlıklı bir sudur.